Każdy posiada w domu stare niepotrzebne rzeczy które chętnie by sprzedał, aby zarobić a zarazem podreperować budżet domowy. Czasem szukamy oszczędność i jesteśmy zmuszeni kupić coś używanego. Gdzie szukać ogłoszeń o ofert? Przedstawiam mój subiektywny ranking serwisów ogłoszeniowych i portali aukcyjnych. 

Allegro

Najbardziej popularny polski portal aukcyjny. Jak na razie nic nie zagraża jego pozycji na naszym rynku. Posiada mocny fundament w świadomości polaków, pomimo częstych problemów stworzonych przez sam serwis.

 

Allegro nam jako kupującym, daje spore oszczędności. Oszczędzać można na darmowych przesyłkach zakupionych na tym portalu towarów. Wszystko dzięki opłacie abonamentowej "Allegro Smart". Posiada coś w stylu programu lojalnościowego w którym zbieramy monety, które w niewielkiej ilości znacznie obniżają zakupy.

 

Sprzedającym oferowane są okresy bez prowizji za wystawienie oferty. W grudniu 2018 r. spowodowało to spory zamęt. Kilkadziesiąt tych samych ofert od jednego sprzedawcy niemalże paraliżuje serwis. Allegro otwiera możliwości pracy w sieci, dając dostęp do milionów polaków.

ebay

Największym atutem eBaya względem Allegro jest jego ogólnoświatowy zasięg i dostęp do przedmiotów, wystawionych przez użytkowników z całego świata. Od 2005 roku dostępny także w Polsce. Układ zakładek i posortowanie towarów jest podobne do Allegro więc nie powinni się mieć problemu z obsługą serwisu.

 

Niestety nie każdy sprzedawca chce wysyłać towar po za swój kraj, także kupując musimy pamiętać o dodatkowych opłatach fiskalnych.

AliExpress

Chiński portal aukcyjny skierowany dla klientów z poza Azji. Kupujący na AliExpress znacznie mogą zaoszczędzić. Oferowane tam produkty są kilkakrotnie tańsze niż na innych międzynarodowych czy też krajowych portalach.

Jak już wspomnieliśmy, AliExpress oferuje bardzo tanie produkty. Mogą one znaleść znaczne oszczędności dla naszego budzetu domowego.

Sprzedajemy,pl

Jest to wielka alternatywa dla niechcących kozystać z Allegro. Jeżeli mamsz zamiar oszczędzić na wystawieniu produktu to jest to portal dla ciebie. Sprzedajemy.pl nie pobiera żadnych opłat za wystawienie. Jest to całkowicie darmowy serwis. Dodatkowe opłaty pobierane są za wyróżnienie oferty.

 

W serwisie Sprzedajemy.pl, wprowadzono możliwość eksportu ofert z wybranych serwisów typu auto-moto oraz handlu nieruchomościami.

OLX

Najbardziej popularny serwis z ogłoszeniami. Portal ten, dawna tablica idealnie przedstawia sposób funkcjonowania. Nie sprzedaje się ani nie kupuje za jej pośrednictwem. Serwis ten umożliwia zamieszczenie ogłoszeń i kontakt z potencjalnym kontrahentem.

 

W większości kategorii OlX pozwala za darmo wystawiać ogłoszenia. Opłaty jednak istnieją w bardziej zarobkowych kategoriach. Występują też różne opłaty za promowanie naszych ogłoszeń.

Korzystanie z tego portalu gwarantuje krajowy zasięg naszych ogłoszeń,

Lokaty
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram