AdSense - program partnerski google

Aktualizacja: 21 maj 2019Programy partnerskie udostępniają nam różnego rodzaju materiały reklamowe. To z ich pomocą zarabiamy. Programy zazwyczaj specjalizują się w wąskiej dziedzinie tematycznej, np finanse, zdrowa żywność. AdSense rożni się pod tym względem od innych programów partnerskich.


Czym jest Google AdSense?

Google AdSense jest programem partnerskim udostępnianym nam jak mówi sama nazwa przez Google.

Dlaczego warto zarabiać z AdSense?  Decydując się na skorzystanie z programu partnerskiego Google AdSense wybierasz tylko miejsce, rodzaj i wielkość baneru reklamowego na swojej stronie. Naszym zadanie jest umieszczenie odpowiedniego kodu w miejscu gdzie ma być on wyświetlany. Tyle pracy należy do ciebie.

AdSense sam wybierze reklamę, kierując się tematyką strony, oraz preferencjami użytkownika.

AdSense góruje pod tym względem nam innymi programami partnerskimi, gdzie musimy pilnować i dostosowywać tematykę reklam.


Ile zarobimy na Google AdSense?

Większość osób kalkulując przewidywany zysk z reklam Google bierze pod uwagę ilość odwiedzających i stawkę za jedno kliknięcie. W przypadku banerów reklamowych zarobek jest dzielony w proporcji - 32% dla Google i 68% dla nas.

Odwiedzający stronę nie zawsze klikają w reklamy. Średnio klika w nią 1-10% gości.

Oprócz tego Google AdSense paci nam także małe kwoty za każde wyświetlenie reklamy.


Na tradycyjnych programach partnerskich za jeden klik i sprzedany towar możemy zarobić o wiele więcej. Jednak z AdSense posiadamy stały dochód, który jest zależny tylko od ilości odwiedzin naszego bloga albo strony


Wypłata zarobionych pieniędzy z AdSense

Minimalny próg wypłaty to 500 zł. Jest to duża kwota, jednak pod to samo konto możemy przykładowo podłączyć swój kanał na YouTube jeśli taki posiadamy. Zarobione pieniądze z obu źródeł będą się sumować.

Czytaj Zarabianie na YouTube - jak zacząć?


Zobacz inne programy partnerskie oferujące reklamy na twojego bloga - programy partnerskieLokaty
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram