Allegro - jak ugryźć anulowanie zakupuGrono osób która dokonuje zakupów w internecie - np. poprzez serwis Allegro - wzrasta każdego miesiąca. Nie każdy jednak jest obeznany z regulaminem serwisu i obowiązującym u nas prawem. Jeżeli dokonałeś nie do końca przemyślanego zakupu, powinieneś wiedzieć kiedy masz prawo go anulować. Dotyczy to Allegro jak i innych internetowych sklepów i portali internetowych.


Anulowanie zakup u przedsiębiorcy na Allegro

Przedsiębiorca nie może zastrzec braku możliwości zwrotu zakupionych produktów przez internet co jest regulowane odrębnymi przepisami o prawach konsumenta.

Nie potrzeba także informować go o powodach anulowania zakupu. Więc:

  • jeżeli przedsiębiorca nie zdążył jeszcze wysłać produktu którego zakup pragniesz anulować, wystarczy napisać mejla lub zadzwonić do niego i poprosić o anulowanie zakupu.

  • Jeżeli zakupiony produkt już został do ciebie dostarczony, sprawa wygląda podobnie. Wystarczy powiadomić sprzedającego o odstąpieniu od umowy w ciągu 14 dni od otrzymania zakupionego produktu i w tym samym odesłać go na własny koszt. Dla wygody sprzedającego i szybkiego bezproblemowego anulowania zakupu warto skorzystać z druków odstąpienia od umowy które on udostępnia.

Anulowanie zakupu u osoby fizycznej na Allegro

Osoba fizyczna nie ma obowiązku zgodzić się na anulowanie zakupu i zwrot zakupionych towarów.

  • zadzwoń lub napisz do sprzedającego o pełen pokory wyjaśnij zaistniała sytuacje i powody dla których chcesz anulować zakup,

  • sprawdź dokładnie czy zakupiony produkt był zgodny z opisem,

Jeżeli sprzedający na Allegro nie zgadza się na anulowanie i zwrot zakupionego produktu jest jeszcze jedna opcja. Serwis Allegro posiada centrum sporów, w którym możesz rozpocząć mediacje na temat anulowania zakupu.
32 wyświetlenia
Lokaty
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram