Boisz się założyć działalność gospodarczą? Inkubatory przedsiębiorczości są dla ciebie.

Aktualizacja: 19 lis 2018"Każdy wielki biznes zaczyna się od jednej osoby, od kogoś, kto ma pomysł i nie boi się podjąć ryzyka"- te słowa znajdziemy na stronie AIP.


Czym są inkubatory?

AIP czyli Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, wspomaga osoby chcące założyć własny biznes. Zajmuję się ona wszelką formalnością związaną z prowadzeniem twojej firmy w tym z kontaktami z urzędami, za mała miesięczną opłatą.

Także, dzięki startupowi otwartemu w ramach AIP, mając pomysł na biznes możesz w pełni skupić się na jego rozwijaniu, zamiast zastanawiać się nad podatkami czy też księgowością.


Czy startup w AIP to działalność gospodarcza?

Prowadząc startup w ramach AIP nie rejestrujemy działalności gospodarczej. Nasza firma niejako rozwija się w inkubatorze. Wszelkie umowy czy też faktury są zawierane i wystawiane przez AIP.


Po zmianie prawa w maju 2018 startup w ramach AIP nie koniecznie są najlepszą opcją na start. Warto się zastanowić nad niezarejestrowaną działalnością gospodarczą lub Ulgą na start czyli brakiem ZUS-u przez pół roku. Jednak gdy chcemy założyć bardziej skomplikowana działalność wymagająca koncesji oto warto zastanowić się nad rejestracja swojego pomysłu w ramach AIP.


Co oferują Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości?

W ramach Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości mamy do wyboru dwie opcje:

  • preinkubacja - za 300 zł miesięcznie - idealna na pierwsze kroki w biznesie, otworzysz swoją firmę, otrzymasz fachowe doradztwo biznesowe i mentora czuwającego nad swoją firmą

  • inkubacja - za max 500 zł na miesiąc - otrzymasz obsługę prawną i księgową.

oraz jeśli potrzebujemy miejsca do pracy

  • cowork - 200 zł miesięcznie - miejsce do rozwijania startupu, do dyspozycji sale konferencyjne itp.

AIP pomaga osobą z pomysłem na biznes zakładać startupy (namiastkę własnej działalności gospodarczej) – bez ryzyka, zbędnej biurokracji i wysokich kosztów.


Dlaczego startup zamiast działalności gospodarczej

Prowadząc startup w ramach AIP omijają nas ciemne strony prowadzenia działalności gospodarczej w tym:

  • Pełna odpowiedzialność za długi firmy

  • Konieczność opłacania ZUS

  • Biurokracja urzędów

  • Koszty księgowości

Wadą działalności w ramach AIP jest brak ubezpieczenia zdrowotnego. Jeśli posiadamy je z innego tytułu to dobrze, jeśli nie to powstaje problem. Przeczytaj artykuł Skąd wziąć ubezpieczenie zdrowotne.

Jest to jednak ciekawa opcja, warta rozważenia jeśli się boimy odpowiedzialności przed urzędami.Czytaj także Rejestracja działalności gospodarczej

0 wyświetlenia
Lokaty
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram