Czy inwestować w kryptowaluty

Aktualizacja: 21 maj 2019

Od jakiegoś czasu dochodzą nas wieści o spadku wartości kryptowalut. Czy warto jeszcze inwestować kryptowalutę. Czy można coś na niej zarobić? Zestawiliśmy nowości, zmiany, komentarze z tego tygodnia.
Spadek wartości kryptowalut

Rynek BitCoina maleje, wyparowało niemalże 50 mln $. Obecnie wartość BitCoina to 3,5 tys $ z 15 tys $ z przed kilku miesięcy to prawie nic. BitCoin lecąc w dół jako przewodnia kryptawowaluta pociągnął za sobą cały krypto-rynek. Analityk Thomas Lee pomimo znacznych spadków nadal twierdzi że kryptowaluta jaką jest Bitcoin powinna mieć znacznie wyższą wartość, choć zszedł z swoimi przewidywaniami z 32 tys $ do 15 tys $.


Opera z wbudowanym portfelem

Legendarna przeglądarka opera stawia na kryptawaluty. Niedawno doszła nas wiadomość że w przeglądarka ta będzie posiadała możliwość wbudowanego portfela. Ma to ułatwić zapewne operacje kryptowalutą w sieci. Jak na razie nie jest dostępna na system operacyjny IOS. Na start obsługuje tylko walutę Ethereum. Wg mnie oferta ta jest znacznie opóźniona względem potrzeb rynku.


Koszty wydobycia

Lee Thomas analityk o którym już wspomnieliśmy, szacuje że cena BitCoina winna się wąchać na poziomie 2,2 kosztów wydobycia, Obecny koszt wydobycia 1 BTC to ok 7 tys $. A cena rynkowa wynosi zaledwie 3,5 tys $. Wskazuje to na to że w tej chwili kopanie może być całkowicie nieopłacalne. O ile to my ponosimy koszty wydobycia.


Kopanie za granie

Razer producent podzespołów komputerowych, szuka oszczędności i chce wykorzystywać wolne zasoby kart graficznych graczy do kopania kryptowaluty. Wykopana kryptowaluta nie trafi jednak na portfele graczy lecz otrzymają oni punkty w programie lojalnościowym firmy Razer, zwane Silver. Za uzbierane punkty będzie można kupić sprzęt komputerowy z tej firmy.


jako autor tego bloga. zamiast się pchać w niepewne inwestycje, polecam z szczerego serca po prostu nauczyć się oszczędnie żyć. Wiele ciekawych myśli i artykułów znajdziesz w dziale Budżet domowy,

Lokaty
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram