Czy z YouTube da się coś zarobić?

Aktualizacja: 6 maj 2019


zarabianie na youtube, załóz swoj kanal

Każdy wielki pomysł ma swój początek. Każdy wielki biznes najpierw zrodził się w czyjejś głowie, aby później zaowocować. Nie mówimy tu tylko o wielkich tego świata, którzy zdobyli niewyobrażalnie ogromne majątki, chodzi mi raczej o zwykłych śmiertelników takich jak ty i ja. Jeśli poszukujesz poradnika jak zarejestrować swój kanał w AdSense aby zarabiał na YouTube przeczytaj Zarabianie na YouTube - jak zacząć


Może by zarobić na YouTube?


Bohater naszej opowieści nazwiemy go Alex, pochodzi z średniej wielkości miasteczka na Podlasiu. Na pewno każdy z nas zna osobę która chciała zostać gwiazdą YouTube lub Instagrama, mieć wielu obserwujących i żyć jak lord. Takie same marzenia miał on. Nasz młodzieniec o którym jest ten artykuł założył kanał na YouTubie, i zaczął wrzucać różne śmieszne filmiki. Jednak bez sukcesu. Irytujące jednak stało się to że - jak już dochodził do minimum aby móc zarabiać na swojej twórczości - YouTube zmienił zasady gry. Od tego pamiętnego momentu aby dołączyć do programu partnerskiego, kanał powinien posiadać przynajmniej 1000 subskrypcji i 4000 obejrzanych godzin. Dla małego i słabego artysty było to minimum było zabójcze. Pomysł na dorobienie do domowego budżetu niby dobry, ale jednak nie wypalił. Alex się jednak nie załamałCzy każdy uczciwie zaczynał zarabianie na YouTube?


Minimum stawiane przez YouTube zdawało się nie do przeskoczenia. Kilka miesięcy starań by zdobyć minimalną ilość wyświetleń i przyłączyć do programu partnerskiego, skończyło na niczym. Alex zaczął myśleć, czas mijał aż wieczór stał się nocą. Zadawał sobie pytanie:

"Skąd niektórzy mają motywację aby pracować, mimo że nie mają z tego żadnego zysku?"

Może i nie mają. Okazało się że na portalach aukcyjnych można znaleźć wiele ofert typu: "1000 subskrypcji na YouTube za 40 zł" , "1000 wyświetleń twojego filmu na YouTube za 13 zł" i wiele innych. Można nawet było kupić komentarz pod filmem za złotówkę.

Aby nasz film na zdobył milion wyświetleń musi być naprawdę świetny, a przecież z jednego filmu majątku się nie zdobędzie (podobno w granicach 600-800 zł za milion wyświetleń). Poza tym i konkurencja wśród twórców wydaję się być duża, więc może być ciężko się przebić. W tym momencie w głowie Alexa powstał dylemat:

Uczciwie zarabiać i rozwijać swój kanał czy może oszukać i iść na łatwiznę?

Drugie oblicze zarabiania na YouTube


Decyzja była prosta, kanał na YouTube niech żyje swoim życiem, w końcu pewnego dnia na pewno zacznie zarabiać. Alex zaczął zarabiać na YouTube w inny sposób. W każdym mieście małym czy dużym, są osoby marzące o sławie i karierze. Alex widział tysiące takich osób jak on sam, gotowych słono zapłacić aby zostać kimś więcej niż się jest naprawdę. Rozpoczęła się era handlu subskrypcjami, wyświetleniami, lajkami a nawet komentarzami pod filmami z YouTube na Allegro.

Pierwsza aukcja na allegro z komentarzami okazała się fiaskiem, druga nawet nie zarobiła na swoje promowanie. Nic dziwnego skoro obie były wstawiane nad ranem po długiej nieprzespanej nocy. Kolejne okazały się sukcesem. Alex wystawiał dwie aukcje. Pierwsza z nich to "Pakiet 25x wyświetlenia, subskrypcje, komentarze - YouTube". Wykonanie zlecenia było trochę czasochłonne. Druga, "1000 wyświetleń twojego filmu na YouTube" okazała się źródłem utrzymania przez niecały rok dla Alexa. Wystarczało na czynsz w miasteczku i bieżące małe wydatki. Kupował wyświetlenia na jednej ze stron za kilka złoty a sprzedawał za kilkanaście. czysty zysk.


Czytaj: Darmowa nawigacja GPS na Android


Allegro bierze się z nieuczciwych handlarzy


Mniej więcej po roku do Alexa przyszedł mejl od Allegro treści:

Dzień dobry.
Usunęliśmy Twoje oferty:
1000 wyświetlenia youtube 20 x subskrypcje like komentarze - youtube
Oferowanie dostępu do stron i serwisów internetowych w których rejestracja jest bezpłatna nie jest w Allegro dozwolone. Dotyczy to m.in. darmowych kont e-mail, komunikatorów, stron fanpage i zaproszeń do nich jak również związanych z nimi usług (np. polubienia, opinie, komentarze). Niedopuszczona jest również sprzedaż m.in. kont i zaproszeń do stron oferujących ściąganie. tzw. plików torrentowych. Niedozwolone jest także oferowanie dostępu do płatnych i bezpłatnych stron erotycznych oraz pornograficznych.

Ponieważ było to poważne lub kolejne naruszenie naszych zasad, konto w Allegro zostało zawieszone . Wszystkie trwające oferty sprzedaży zostały automatycznie usunięte.

W ten oto sposób sposób na życie, a zarazem na zarobienie paru groszy przepadł. Dla młodej osoby jak Alex, której jest się ciężko wyrwać z małego podlaskiego miasteczka był to wielki cios.

Jeśli masz własne przeżycia z zarabianiem lub sposobem na biznes, śmiało do mnie pisz. trykacz.tomasz@gmail.com


Szukasz innego sposobu zarabiania na YouTube zajrzyj do artykułu Jak zarabiają z Adfly na Youtube.Tagi

zarabianie na youtube, jak zarabiać na youtube, youtube, subskrypcje, komentarze, lajki, wyświetlenia, sklep, sprzedaż

Lokaty
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram