Darmowa nawigacja GPS na Androida. Mój subiektywny ranking.


Podróże małe i duże, z domu przez miasto do pracy i z powrotem albo, wycieczki turystyczne w odległe rejony wiążą się z potrzebą posiadania odpowiedniej nawigacji. Jazda po terenie który znamy nie wiąże się praktycznie z żadnym wyzwaniem. Problemy pojawiają się gdy powstaje potrzeba podróży przez obce nam rejony. Nowe miasto to korki w nieznanych nam miejscach,


Kupno nawigacji GPS wiążę się z kosztami na które nie każdego stać, ale prawie każda osoba posiada smartfon. Przedstawiamy kilka darmowych aplikacji do nawigacji, które możemy zainstalować na naszych urządzeniach.


Google Maps

Każdy użytkownik Androida zna mapy Google, według mnie jest to najlepsza pozycja dostępna na rynku.


Wśród zalet tej aplikacji należy wymienić informowanie o korkach na drogach w czasie rzeczywistym lub po prostu miejsc ich występowania. Pozwala to wybrać trasę alternatywną która zostanie nam z góry podpowiedziana.


Nie można zapomnieć o możliwości pobierania map. Mapy offline mogą się nam przydać podczas wyjazdów za granicę lub na terenie po którym się często poruszamy. Ostatnio korzystałem z nich podczas wizyty na Ukrainie. Na pewno dzięki nim sporo zaoszczędziłem nie korzystając z roamingu.


A i bym jeszcze zapomniał o już standardowym trybie nocnym.


Yanosik

Podczas jazdy po kraju korzystam zazwyczaj z Yanosika. Wbudowana nawigacja GPS nie powala jakąś nadzwyczajną mapą jednak uzupełniona jest o niezbędne informację o ruchu drogowym.


Dzięki aplikacji Yanosik dowiadujemy się o prowadzonych robotach drogowych, kontrolach policji, czy też kolizjach w okolicy w której przebywamy.


Oszczędzamy na mandatach a poza tym możemy otrzymać zniżkę na ubezpieczenie OC w ERGO Hestia naszego samochodu za spokojna jazdę i otrzymywać punkty Orlenu.


Więcej o plusach tej aplikacji dowiecie się z artykułu Powody dla których warto pobrać Yanosika.


Na pewno jest jeszcze wiele aplikacji o których nie wspomniałem, artykuł będzie co jakiś czas aktualizowany.

Jeśli posiadasz własne spostrzeżenia to zachęcam do dzielenia się nimi w komentarzach. Dzięki nim każdy z nas skorzysta.


300 wyświetlenia2 komentarz
Lokaty
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram