Darmowe bilety kolejowe po UE dla 18-latków


W tym roku organizowana jest druga edycja programu Discover UE. Komisja Europejska przeznaczyła na niego o 4 mln euro więcej niż w poprzednim 2018 r. W zeszłym roku 12 mln euro było rozdysponowane pomiędzy 30 tys młodych osób. W tym roku jeszcze więcej będzie mogło skorzystać z darmowych biletów. Komisja Europejska planuje już zorganizowanie drugiej rundy tej edycji konkursu jeszcze przed końcem 2019 roku.


Kto może skorzystać z konkursu Discover UE 2019

O darmowe bilety mogą si ubiegać osoby urodzone między 2 lipca 2000 a 1 lipca 2001 roku. Zgłoszenia należy wysyłać za pośrednictwem Europejskiego Portalu Młodzieżowego (European Youth Portal). W podróż można wybrać się indywidualnie lub w grupach do pięciu osób.


Darmowe bilety w ramach Discover UE 2019

Osoby wybrane przez odpowiednią komisję otrzymają bilety. Bilety te upoważniają do podróżowania komunikacją kolejową po całej Unii Europejskiej. Podróż taka nie może trwać dłużej niż jeden miesiąc.


Osoby planujące podróż w miejsca do których nie dociera kolej będą mogły skorzystać z innych środków komunikacji, takich jak prom, samolot czy też autobus.


Harmonogram konkursu Discover UE

  • 2-16 maja 2019 r. - wysyłanie zgłoszeń,

  • czerwiec 2019 r. - powiadomienie o wynikach konkursu,

  • 1 sierpnia 2019 do 31 stycznia 2020 r. - czas na wykorzystanie miesięcznego biletu.


Komentarz: Jeżeli urodziłeś się pomiędzy 2 lipca 2000 a 1 lipca 2001 warto abyś skorzystał z darmowych biletów i zwiedził za darmo ciekawe zakątki Europy. Za moich czasów nie było takich pomagających oszczędzać na wycieczkach konkursów.

76 wyświetlenia4 komentarz
Lokaty
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram