Dlaczego warto prowadzić bloga

Aktualizacja: 24 wrz 2019


zarabianie na prowadzeniu bloga

Mógłbyś się zastanawiać nad tym dlaczego zacząć prowadzić bloga. Każdego dnia spędzać czas na pisaniu postów, a pierwsze realne zarobione pieniądze zobaczyć dopiero po kilku miesiącach.

Praca większości osób trwa 8 godzin dziennie, plus podroż do niej i do domu. Mało osób jednak lubi swoją pracę, ale zgadzają się na nią aby zarobić na swoje utrzymanie. Zgadzają się na pracę która nie przynosi im żadnego zadowolenia i to za minimalną niską płace. I tak przez resztę swojego życia, aż do emerytury która też nie pozwala na godne życie.


Dlaczego warto zarabiać na blogu?Prowadząc blog, spędza się czas na pisaniu o tym co się lubi, co fascynuje. A co najlepsze możesz na tym zarobić. Wystarczy spędzać godzinę dziennie na pisaniu ciekawych postów do bloga. Na początek wystarczy, z czasem może prowadzenie bloga stać się twoją pasją. Wiele osób jak zaczęło zarabiać na blogu zrezygnowało nawet z mało płatnej pracy na etat. Wolą na każdego zajmować się swoim hobby, tak jak by cały rok na urlopie w pracy.


Korzyści z zarabiania na blogu

Sam jesteś swoim szefem wiec:

  • pracujesz kiedy ile chcesz,

  • pracujesz ile chcesz,

  • pracujesz gdzie chcesz,

Wygląda pięknie. Nie musisz pracować w określonym z góry czasie, po 8 lub więcej godzin dziennie. Sam decydujesz ile postów dziennie na bloga wstawisz i ile czasu na tym spędzisz. Pracować możesz w domu przed komputerem, w podroży, na wakacjach, w kawiarni. Zarabiasz tam gdzie akurat jesteś. Należy jednak pamiętać że aby nasz blog zaczął zarabiać, trzeba sumiennie się przykładać do jego tworzenia.Na czym polega zarabianie na blogu?

Wyobraźmy sobie że z czasem zebrałeś spore grono wiernych odbiorców. Każdego dnia zarabiasz na tym że zajmujesz się tym co lubisz i kochasz. Dlatego teraz omówimy krok po kroku sposoby zarabiania na blogu, tzn jak zmonetyzować swój nakład pracy.

  • reklamy - każdy blog czy też strona posiada odpowiednią ilość reklam. To one generują sporą część zysku. Pisząc o swoich podróżach, trafiamy w gusta osób lubiących podróże, na blogu pasowało by zarabiać na reklamach wycieczek, ktoś się skusi a my zarobimy prowizję z jej sprzedaży. Tutaj znajdziesz programy partnerskie oferujące linki i banery reklamowe.

  • sklep - tworzone przez ciebie posty przyciągają na bloga określoną grupę osób. Jako że piszesz o tym co lubisz, powinieneś wiedzieć co chętnie kupią od ciebie. Możesz nawet sam stworzyć swoją markę, która z czasem stanie się pożądana. Na blogu o wyglądzie lub modzie można sprzedawać perfumy, ubrania. Zarabiać możemy sprzedając własne lub cudze produkty. Możesz tworzyć e-booki lub kursy które pomagają rozwiązywać problemy trapiące twoich odbiorców. Zarobić da się na wszystkim.

  • sponsorzy - na pewno nie raz zauważyłeś że znani blogerzy, są utożsamiani z konkretnymi markami. Wypowiadają się pozytywnie i noszą odzież określonej marki za co mają płacone. Zarabiają na tym że są sławni. Sponsorzy to firmy które pozwalają zarabiać za używanie i chwalenie ich produktów. Jak twój blog stanie się znany to sponsorzy zazwyczaj sami się znajdą.

Na koniec osobiste spostrzeżenie. Wstając rano parzę kawę itp. Ubieram się ja do pracy, siadam przed komputerem i zaczynam pisać na blogu. Najtrudniejsza rzeczą być własnym szefem to zmusić samego siebie do pracy. Do zarabiania na blogu potrzeba wewnętrznej motywacji.Jak od strony technicznej się za tworzenie bloga - Jak założyć blog - poradnik?

Lokaty
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram