Droższe zakupy na aliekspress?

Aktualizacja: 7 maj 2019


Nikt z nas nie lubi przepłacać. Niejedna osoba robi zakupy na zagranicznych portalach aukcyjnych, ponieważ można znaleźć na nich te same towary, ale jednak w wiele niższych cenach. Jeśli ty też do nich należysz, ta wiadomość cię zasmuci.


alieksrpess


Nawet jeśli sami nie korzystaliśmy z portalu aukcyjnego AliEkspress to ta zmiana w prawie i tak nas dotyczy. Niejeden drobny polski handlarz ściągał z Chin towary taniej, bo sprowadzał je bez opłacania cła. Następnie odsprzedawał z zyskiem dla siebie, ale mimo tego taniej niż konkurencja. Tacy drobni handlarze byli zmorą dla chcących legalnie i całkowicie zgodnie z prawem handlować. Odbierali klientów a co za tym idzie zyski. Zadowoleni z takiego obrotu sprawy byli drobni konsumenci jak każdy z nas.


Czytaj także: Zarabiaj w ebroker - pewne zarobki


5 milionów polaków zgodnie z statystykami robi zakupy na AliEkspress. więc dlaczego ta zmiana? Zakupione towary przychodziły bez opłacania żadnych podatków. Jak się domyślamy straty Skarbu Państwa są z tego tytułu znaczne. Do powodów dorzucić można też protestujących sprzedawców i dystrybutorów.


16 października 2018 podpisano nowelizację rozporządzenia w sprawie urzędów celno-skarbowych. Powołuje ona do życia oddział celny w Lublinie. Jego zadaniem będą skrupulatne kontrole przesyłek z Chin. Oznacza to doliczone cło do naszych zakupów na Aliexpress.


Czytaj więcej o tym jak tanio kupować przez internet - Tanie kupowanie na Allegro


Lokaty
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram