Gry planszowe online - czyli gdzie zagrasz za darmo

Aktualizacja: 21 maj 2019Kupiłeś kiedyś grę planszowa i okazała się ona wielkim niewypałem? Pudełko zostało otwarte, folia zdjęta, sklep raczej zwrotu już nie przyjmie. Jednak istnieją sposoby które pomogą nam znacznie zaoszczędzić i wypróbować wybraną grę przed zakupem.


W ostatnich latach gry planszowe przeżywają swój renesans. Na prawie każdym spotkaniu - nie tylko mówię o młodzieży - się gra. Do wyboru mamy sporo gier, np. towarzyskie rozkręcające zabawę przy większej ilości osób. Familijne, czyli gry dla całych rodzin, nawet tych z małymi dziećmi. Gry strategiczne dla mózgowców (tak nazywam grono lubiących trudniejsze i bardziej wymagające rozgrywki). Gry planszowe są tworzone są dla każdej grupy konsumentów.


Oszczędzam czyli jak gram w planszówki

U mnie w domu często się gra w planszówki, robię to nawet podczas pisania tego postu. Jeszcze kilka lat temu za swoje zarobione pieniądze kupowałem gry. Teraz je oszczędzam, jednak nie kosztem jakości. Nastał czas innowacji.


Istnieją serwisy umożliwiające nam granie w gry online, nie tylko w szachy, warcaby czy też karty. W pełne wersje gier planszowych zupełnie za darmo i do tego nie odbiegające jakością od oryginalnych egzemplarzy.


Każdy posiada smartfona lub tablet. Wystarczy ze każdy z moich gości posiada konto w serwisie z grami np. boardgamearena.com i po prostu gramy. Stół stoi zastawiony jedzeniem, na plansze nie potrzeba już miejsca. Komórka jak zawsze w ręce,


Przy dobrym zorganizowaniu i nastawieniu różnica w grze nie jest odczuwalna a oszczędność zarobionych pieniędzy już tak. Gra kosztująca 100 lub 200 zł jest za free. Oszczędność jakby nie patrząc ogromna.


Gdzie grać w gry planszowe online za darmo

Moim faworytem w rankingu jest serwis boardgamearena.com. Nie potrzeba żadnej aplikacji, gra odbywa się w przeglądarce


Boardgamearena umożliwia grę online z dowolnymi osobami w sieci. Mamy też możliwość gry z swoimi znajomymi.


Podczas gry towarzysko najlepiej ustawić tryb turowy, a nie czas rzeczywisty. Dzięki temu nikt nie straci przyjemności z zabawy.


Boardgamearena.com daje nam do dyspozycji kilkaset różnych gier, oto lista tych bardziej znanych:

Carcassone, Epoka kamienia, Terra Mystica, Puerto Rico, Cywilizacja: Poprzez wieki, Pory roku, Race for the Galaxy, Rosyjskie Koleje, Can't Stop, 7 Cudów Świata, Takenoko, Kowale Losu, Jaipur, Roll for the Galaxy, Tryktrak, Eminent Domain, 6. bierze!, Tokaido, Tzolk'in, Zaginione Miasta, Bąbelsy, The Ruhr: A Story of Coal Trade, Caylus, Targi, Hanabi, Keyflower, Solo, Kości, Innowacje, Troyes, Buttons, List miłosny, Szachy, Taluva, Okręty, Owce na wypasie, Tash-Kalar, Sabotażysta, Reversi, Lewis & Clark, Legendarni Wynalazcy, 07 zgłoś się, Perudo, Madeira, Kameleon, Budowniczowie: Średniowiecze, Nippon, Briscola, Kierki, K2, Quoridor, Hypnosia, Koi-ko, Oh Hell!, W roku Smoka, Quantum, Libertalia, Sobek, Colt Express.

Oszczędności na zakupie gier

Z powodu mody na gry planszowe, ich ceny zaraz po wydaniu są dość wysokie. Dzięki serwisom internetowym umożliwiającym gry online możemy część gier wypróbować przed zakupem. Ja wole jednak całkowicie zrezygnować z zakupu i gram online ze znajomymi, tj kwestia wyboru. Kupuje planszówkę dopiero gdy cena znacznie spadnie a sama gra jest tego warta.


Np gra K2 w która własnie gram online kosztuje na dzień obecny 76 zł + koszty wysyłki. Wersja przeglądarkowa (zdjęcie obok) w żaden sposób nie odbiega od oryginału. Oszczędność znaczna, i brak kłopotu ze zwrotem w przypadku gdy gra nam się nie spodoba.

Lokaty
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram