Ile można zarobić na blogu?

Aktualizacja: 25 wrz 2019

Sposoby zarabiania na blogu

 1. Reklamy - ilość wyświetleń artykułów na blogu przenosi się proporcjonalnie na wysokość zarobionych pieniędzy. Największym dostawcą reklam jest Google AdSense. AdSense płaci za wyświetlenia reklam jak i za klik banera. Średni zarobek z kliku to od 0,80 do 2,5 zł, a za tysiąc wyświetleń banera otrzymamy ok 0,15 zł.

 2. Programy partnerskie - także udostępniają reklamy, ale dzielą się z nami zyskiem z sprzedanych produktów. Jednym z lepszych to eBokerPartner. Prowizja wynosi około 100 zł od sprzedaży produktów finansowych.

 3. Artykuły sponsorowane - jak twój blog staje się znany, mogą zgłosić się do ciebie reklamodawcy. Zapłacą za umieszczeni w u ciebie artykułu reklamowego. Zysk zależy od popularności bloga.

 4. Sklep - sprzedawać można rożne rzeczy: audiobooki, formularze, książki z poradami, wszystko zależy od twojej wyobraźni.

Co robić aby móc zarabiać na blogu

Jak założyć blog?

 1. Wybierz temat o którym chcesz pisać. Coś bliskiego twoim zainteresowaniom, aby nie skończyły ci się pomysły na wpisy. W przyszłości nie zmieniaj nagle tematu, ewentualnie rozszerz kontent o nowe wątki.

 2. Wykup domenę - czyli adres twojego bloga. Najlepiej aby kojarzyła się z tematem prowadzonego przez ciebie bloga.

 3. Wybór hostingu - jeden z najlepszych hostingów pod prowadzenie bloga to dhosting. Z tego linka otrzymasz 5% rabatu na hosting bloga.

 4. Regularnie dodawaj wpisy - należy utrzymać czytelników przy sobie.

Cechy bloga

Aby utrzymać lojalnych czytelników blog powinien charakteryzować się następującymi cechami:

 1. zawarte treści powinny być interesujące i przydatne dla użytkownika,

 2. skierowane pod konkretną grupę odbiorców, dzięki temu zapobiegniesz skakaniu po tematach,

 3. niszowa tematyka zapewni lojalnych powracających odbiorców, z chwytliwymi tematami może być trudni się przebić wśród konkurencji,

Najważniejsza rzecz to ta by pamiętać o regularnych wpisach. Codzienne posty zapewnią świeże tematy i lojalnych czytelników którzy będą powracać na bloga

Lokaty
 • Facebook
 • YouTube
 • Instagram