Kolejne oszustwa na OLXNiedawno w ramach bloga pisaliśmy o naciągaczach którzy na OLX zamieszczali ogłoszenia typu dam prace, testowanie kont, itp. Osoby które odpowiadały na ofertę, zachęcano do rejestracji w programach partnerskich, a w kolejnym etapie otwierania kont i brania szybkich pożyczek. Obie strony zarabiały na prowizji z tych czynności. Przeczytasz o tym w artykule szukasz pracy? - testowanie kredytów.


Tym razem oszuści działają w bardziej perfidny sposób. Wymyślili jak zarobić na chcących zaoszczędzić konsumentach. Na OLX wstawiają ogłoszenia np z elektroniką, po bardzo atrakcyjnych cenach. Dopiero po rozmowie z sprzedawcą można się dowiedzieć że oferowane sprzęty są do kupna w sklepie online z kodem rabatowym otrzymanym od sprzedawcy, a na OLX tylko reklamują oni swój asortyment.


Sklepy te pomimo atrakcyjnej grafiki, wielu dostępnych produktów i dokładnych opisów są zwykłą maszynką nabierania naiwnych.

Prawda jest taka że tego typu ofert pojawia się coraz więcej a sklepy tego typu nie wysyłają zakupionego towaru. Przelane pieniądze podobno trafiały do kantora kryptowalut. A oferowany rabat ma za zadanie skusić do zakupu towaru.


Atrakcyjna cena może być kusząca i własnie skłonność do oszczędzania oszuści próbują wykorzystać. Przed zakupem w nieznanym nam serwisie warto mu się przyjrzeć. Polecam sprawdzić czy ceny są realne, czy jest kilka metod płatności. Albo czy występuje w popularnych porównywarkach cen typu CENEO.Ostrożność w zakupach pomoże nam zachować swoje ciężko zarobione pieniądze w portfelu. Oszuści nie śpią i cały czas starają się wymyślać coraz nowsze sposoby zarabiania w internecie kosztem innych.
2 wyświetlenia
Lokaty
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram