Metody na oszczędzanie (odkładanie) pieniędzy

Aktualizacja: 14 maj 2019Chciałbyś trochę odłożyć, ale za każdym razem wydajesz wszystko co masz nawet nie wiedząc kiedy. Przestawiam w tym artykule Dwa niezawodne sposoby oszczędzania tzn odkładania pieniędzy.


Oszczędzanie pięciozłotówek

Mój przyjaciel miał taką metodę: za każdym razem gdy do portfela wpadała mu moneta o nominale 5 zł wrzucał ją do skarbonki. Robił to zaraz po wejściu do domu. Nie wydawał ich, lecz za każdym razem odkładał dla zasady. Brak 5 zł przy stałych a czasem nawet niskich dochodach, nie jest wbrew pozorom odczuwalny.


Dzięki trzymaniu się takiego zwyczaju można sporo oszczędzić. Zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na nagłe reperacje samochodu, albo na jakiś inny cel np wakacje. Ważne jest by z góry ustalić na co oszczędzamy i kiedy z tej rezerwy skorzystamy.


Sam próbowałem tak robić z dwuzłotówkami ale jednak zbyt często pojawiały się w portfelu. Pięciozłotówki rzadziej się wpadają nam do rąk wiec ich oszczędzanie jest mniej odczuwalne.

Oszczędzanie - końcówki na koncie

Inna osoba podpowiedziała mi zupełnie odmienny sposób oszczędzania. Roman za każdym razem gdy się loguje do bankowości internetowej, przelewa na swoją lokatę końcówkę posiadanych pieniędzy. Mówiąc prościej zaokrągla do pełnych dziesiątek, a resztę przelewa na inne konto. Miesięcznie, biorąc pod uwagę że codziennie się loguje odkłada do 300 zł.


Jest to dobra metoda oszczędzania dla osób nie używających gotówki. Obecnie coraz więcej osób z korzysta z rozliczeń bezgotówkowych. A w każdej bankowości internetowej jest możliwość założenia tzw "skarbonki".Lokaty bankowe

Kolejna metodą jest zaciśniecie pasa i wpłacenie na lokatę bankową określonej sumy pieniędzy. Obecne lokaty są bardzo elastyczne. Można je zamykać beż utraty odsetek, co jest ważne przy nagłych wydatkach. Na inne można wpłacać przez jaki czas określoną z góry sumę pieniędzy. Propozycje lokat w naszej porównywarce Lokaty bankowe


0 wyświetlenia
Lokaty
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram