Podwyżki najniższych płac już wkrótce?

Aktualizacja: 20 maj 2019Obecnie w Polsce legalnie pracuje i opłaca składki ZUS ponad 308 tys osób z Ukrainy. Wykonują oni prace mało płatne, te na które mało jaki polak by się zgodził z powodu dumy lub małej płacy. Tym bardziej że w ofertach pracy możemy przebierać. Zarabiają oni ogromne pieniądze w porównaniu z tym jaka stawka panuje na Ukrainie. Polska otworzyła na nich swój rynek pracy, reszta krajów Uni nie pozwala im u siebie jak na razie zarabiać. To jednak może się wkrótce zmienić.Niemcy pozwolą zarabiać u siebie obywatelom z poza Uni Europejskiej.

Od początku 2019 r. rząd Niemiec chce otworzyć swój rynek pracy na osoby z poza Uni. Można o tym przeczytać na wielu portach w internecie. Osobom z Ukrainy jest obojętnie gdzie będą pracować i zarabiać na swoje utrzymanie. Przyjechali zarobić na swoje rodziny do Polski i niekoniecznie muszą tu zostać.

jedyną barierą może być język, polskiego jest się łatwiej nauczyć. Jednakże młode pokolenie oprócz rosyjskiego umie też angielski. A praca w Niemczech jak na początek nie będzie nazbyt ambitna. Zarabiać będzie można w sadownictwie, rolnictwie, Dziedziny gospodarki w których brakuje taniej siły roboczej, nie wymagającej doskonalej umiejętności języka. Umiejętność obsługi internetu na pewno pomoże odnaleźć oferty pracy


Polsce zarobimy więcej

Jeśli nasz kraj opuści kilkaset osób, zwolnią się miejsca pracy na które nie ma chętnych. Zarobki w niechcianych branżach będą musiały pójść w górę, ponieważ tam gdzie się nie da godziwie zarobić nie znajdą przedsiębiorcy pracowników. Efekt domina. Jeśli to nie nastąpi mogą powstać utrudnienia na liniach produkcyjnych i dostawach.


Tagi,

praca, zarabianie, zarobki 2019,0 wyświetlenia
Lokaty
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram