Skąd tanio wsiąść alkoholAlkohol jest nieodłącznym elementem życia wielu osób. Niestety, z roku na rok akcyza na je rośnie, a za nią cena. Lubisz się napić każdego dnia, po miesiącu możesz zaoszczędzić sporą sumkę. Organizujesz imprezę na większą ilość osób, każda zaoszczędzona złotówka to twój zysk. Żartobliwie mówiąc koneserzy i smakosze będący częścią krajobrazu każdego parku wolą wysokoprocentowe piwa za jak najniższą cenę. To za wysokie progi jak na ten blog i gusta tej klasy wyższej ominiemy.

Znacznie można zaoszczędzić posiadając butelki na wymianę.


Zakładamy że średnia cena piwa w puszce kosztuje 3 zł. Tej samej marki w butelce mniej więcej 2,3 zł plus kaucja za butelkę 0,50 zł. Mając zwyczaj pić jedno piwo dziennie, korzystając z butelek na wymianę zaoszczędzisz aż 15 zł miesięcznie.


W większości marketów i dyskontów cena butelki już jest w liczona w cenę, co za tym idzie cena jest proporcjonalnie wyższa. Robisz zakupy wracając samochodem z pracy, warto w bagażniku w skrzynce trzymać buteleczki. Osobiście trzymam w kuchennej szafce dodatkowo 4 buteleczki aby zaoszczędzić w razie wizyty gości.


Oszczędzaj i sam produkuj


Hobby to rzecz pożądana. W erze mody na zdrową żywność wzorowe gospodynie hodują w kuchni na parapecie różne przyprawy, a wzorowi mężczyźni próbują a ramach hobby produkować wino. Z powodu małego balonu nikt nas nie osądzi o pijaństwo, lecz nawet zyskamy w oczach innych jako osoba z zainteresowaniami.


Plastikowe wiaderko do fermentacji o pojemności 25 litrów kosztuje ok 40 zł. Na start jednak polecam 15-litrowy balon. Drożdże winne to koszt 3 zł, kilka kilogramów cukru, stare soki, ryż lub owoce. Produkcją wina na tym blogu się nie zajmujemy, warto poszukać informacji na stronach w tej tematyce. Jednakże litr wina własnej produkcji to koszt ok 2 zł. Sprawdzone przeze mnie osobiście.


Mało zarabiasz, kupuj tam gdzie tanio


Przeglądaj gazetki reklamowe, zapamiętuj ceny w sklepach które odwiedzasz. Pamiętaj, raczej dla kilku złoty nie warto połowy miasta przejechać by kupić taniej ulubiony alkohol. Ceny jednak tego samego trunku mogą z zależności od sklepu znacznie się różnić. Kupuj tam gdzie taniej i zaoszczędzasz.


Większe opakowania tańsze


Im większe opakowanie tym taniej, oczywista oczywistość lecz nie zawsze. Prawo nakazuje informować ile kosztuje produkt w przeliczeniu na litr. Cena taka powinna być na regale przy produkcje, najczęściej jest zapisana tym słynnym drobnym druczkiem.


Promocyjne ceny


Jeszcze raz wspomnę o gazetkach reklamowych, wato wyszukiwać w nich promocji. Jednak nie dajmy się nabrać na oszukane promocyjne ceny. Chcąc oszczędzać nie kupujmy nigdy żadnych towarów tylko dlatego że jest taniej. Mało zarabiając kupujmy tylko to co potrzebujemy lub na co dzień używamy.


Mając ograniczony budżet z powodu małych zarobków warto pamiętać o oszczędzaniu. Alkohol staje się luksusowym towarem zw wyniku rosnących podatków. Dlatego też niektórzy decydują się wbrew prawu na produkcję wysokoprocentowych alkoholi. Takiej produkcji raczej nie nazwiemy swoim hobby.

118 wyświetlenia1 komentarz
Lokaty
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram