Skąd wsiąść Assistance na wakacje?

Aktualizacja: 4 maj 2019Ubezpieczenie Assistance pomimo wzrostu zarobków, nie jest nadal na każdą kieszeń. Jako naród jeździmy często starymi samochodami na które nie można wykupić ubezpieczenia Assistance. Nawet gdy jest ono w zasięgu naszej ręki warunki są często nie do przyjęcia.


Co to Ubezpieczenie Assistance?

Assistance to dodatkowe ubezpieczenie samochodu. W jego ramach otrzymujemy pomoc serwisową w razie awarii pojazdu. W jej skład wchodzą zazwyczaj:

  1. naprawa pojazdu,

  2. holowanie pojazdu,

  3. w razie potrzeby pojazd zastępczy,

  4. w wypadku braku zastępczego transportu - nocleg,

dodatkowo zapewniana jest pomoc prawna, informacyjna i medyczna. Wystarczy zadzwonić do ubezpieczyciela a on zorganizuje całą pomoc. Infolinie są dostępne 24/7.

A co jeśli cię nie stać na zakup Assistance?


Assistance AXA w BlaBlaCar Jak już wspomnieliśmy nie każdą średnio-zarabiającą osobę stać na zakup Ubezpieczenia Assistance. A co jeśli kilka razy w roku wybierasz się w dalszą podróż? Assistance mogło by ci się przydać.


Dzięki BlaBlaCar nie tylko otrzymasz zwrot części kosztów ale i darmowe ubezpieczenie Assistance na cała podróż obejmującą także pasażerów.


Bezpłatne ubezpieczenie Assistance obowiązuje na każdym przejeździe aranżowanym przez BlaBlaCar w którym uczestniczy przynajmniej jeden pasażer. Poza tym kierowca powinien posiadać polski numer zarejestrowany w BlaBlaCar. Ubezpieczenie zapewnia firma AXA.


Ważne jest zgodnie z regulaminem aby nie podejmować żadnych kroków przed zadzwonieniem na infolinie. W skład ubezpieczenia wchodzi:

  1. wsparcie w naprawie samochodu

  2. jeżeli naprawa nie będzie możliwa w ciągu trzech godzin, transport dla kierowcy i pasażerów do miejsca docelowego lub odjazdu (pociągiem I klasa, samolotem klasa ekonomiczna lub wynajętym samochodem), jeżeli nie można zorganizować transportu zastępczego AXA opłaci nocleg ze śniadaniem.

BlaBlaCar a oszczędzanie

BlaBlaCar to serwis umożliwiający nam oszczędzanie na kosztach podróży. Wybierając się w podróż wystarczy w serwisie wybrać miejsce i godzinę wyjazdu miejsce docelowe, wraz z trasą przejazdu. Cena, oraz oczywiście cenę za każdego pasażera. Wspólne przejazdy zapewniają nam zwrot podstawowych kosztów podroży.


Drugą rzeczą o której wspomnieliśmy na początku artykułu jest darmowe ubezpieczenie Assistance. Nawet gdy nie lubimy zabierać w podróż pasażerów, warto się tym zastanowić. W razie nagłej awarii, złapania gumy, wypadku lub stłuczki, posiadamy ubezpieczenie.

46 wyświetlenia4 komentarz
Lokaty
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram