Skąd wziąć ubezpieczenie zdrowotne


Niezwykle potrzebne ubezpieczenie zdrowotne

Ubezpieczenie zdrowotne jest niezwykle ważne. Bez ubezpieczenia zdrowotnego każda wizyta u lekarza jest płatna. Każdy lek na receptę jest płatny 100%. Jednakże to tylko "czubek góry lodowej". W przypadku nagłej choroby, złamania kości czy co gorsza trafienia do szpitala, opłacamy leczenie w całości ze swojej kieszeni. Koszty leczenia są niezwykle wysokie więc ubezpieczenie w naszych czasach jest priorytetową sprawą.


Skąd wziąć ubezpieczenie zdrowotne?

Jeśli posiadamy umowę o pracę to składki na ubezpieczenie zdrowotne są odprowadzane za nas przez pracodawcę. Problem się pojawia gdy nie mamy pracy. przyjrzymy się temu tematowi, podzielimy kwestię na kilka kategorii.

 • jesteś studentem lub uczniem

 1. Jeśli masz mniej niż 26 lat możesz zostać dopisany do ubezpieczenia rodziców

 2. jak nie posiadasz ubezpieczenia z innego tytułu, uczelnia ma obowiązek płacić za ciebie składki ubezpieczenia zdrowotnego. Wystarczy wypełnić odpowiedni wniosek,

 • ubezpiecz się sam

 1. ubezpiecz się w NFZ. Oprócz standardowej składki zdrowotnej, doliczana jest opłata dodatkowa która zależna jest od długości okresu bez ubezpieczenia. Od 3 miesięcy do roku - opłata dodatkowa wynosi 20% dochodów przyjętych jako podstawa wymiaru składki, powyżej roku do 2 lat - opłata dodatkowa wynosi 50% , powyżej 2 lat do 5 lat - opłata dodatkowa wynosi 100% , powyżej 5 lat do 10 lat - opłata dodatkowa wynosi 150%, powyżej 10 lat - opłata dodatkowa wynosi 200% dochodów przyjętych jako podstawa wymiaru składki.

 2. Ubezpiecz się prywatnie, często instytucje oferują ubezpieczenia w bardzo przystępnych cenach. Pakiety się różnią, więc trzeba się przyjrzeć jakie usługi medyczne one zawierają.

 • rejestracja w Powiatowym Urzędzie Pracy

 • Umowa o zlecenie. Jeden dzień pracy na umowie zlecenie sprawia że jesteśmy ubezpieczeni przez kolejne 30 dni. W internecie można bez problemu znaleźć oferty pracy na umowę zlecenie, np inwentaryzacje. Wystarczy że raz w miesiącu, albo dla pewności raz na trzy tygodnie, weźmiemy zlecenie i podpiszemy umowę. Ubezpieczenie mamy gwarantowane.0 wyświetlenia
Lokaty
 • Facebook
 • YouTube
 • Instagram