Tanie podróżowanie samochodem jest w zasięgu ręki

Aktualizacja: 15 maj 2019Przynajmniej co jakiś czas każdy z nas wybiera się w dalszą podróż. Może to by wakacyjny wypad nad morze lub w góry. Czasem jesteśmy zmuszeni odwiedzić rodzinę na drugim krańcu naszego pięknego kraju.

Niezależnie od tego czym mamy zamiar się poruszać, zawsze damy rade trochę pieniędzy zaoszczędzić.​

BlaBlaCar

Jeśli planujemy wyjazd z przynajmniej kilkudniowym wyprzedzeniem i posiadamy wolne miejsce w swoim pojeździe, możemy to ogłosić. Serwis BlaBlaCar umożliwia nam znalezienie pasażerów którzy pokryją część poniesionych przez nas wydatków na paliwo. W serwisie tym zaznaczamy miejsce startu i dokąd się wybieramy w konkretnym dniu i godzinie oraz stawkę jaką pobieramy od pasażera. Istna gratka dla szukających oszczędności.

Może zamiast jechać własnym samochodem może by się zastanowić czy nie skorzystać z serwisu BlaBlaCar i pojechać z kimś jako pasażer. Oprócz opłaty do serwisu zapłacimy ułamek wartości kosztu przejazdu. Zazwyczaj można dogadać się z kierowcą i odbierze nas i zawiezie pod same drzwi. Jest to najwygodniejsza opcja na polskim rynku.


Czytaj także: Skąd wziąść jednodniowe Assistance?

Oszczędność przy zakupie paliwa

Nie chcemy w tym miejscu nikogo uczyć techniki oszczędnego jeżdżenia samochodem. Zazwyczaj każdy zna ilość spalanego paliwa podczas różnych stylów jazdy swoim pojazdem. Po mieście samochód spala więcej a na trasie mniej, w zimę potrzeba ogromne ilości paliwa na rozgrzanie silnika a latem już nie. zależności jest kilka


Jeśli posiadamy sprawdzoną sieć stacji benzynowych warto z niej korzystać.

Większe sieci stacji benzynowych oferują karty dla stałych klientów. Za lojalność i zbierane punkty możemy liczyć na różnego rodzaju obniżki cen lub bonusy. Można posiadać karty kilku stacji, ale jedną z nich uczyńmy swoją główną, wiodącą.


Omijajmy stacje położone blisko autostrad i dróg ekspresowych, cena za litr paliwa może na nich być droższa nawet o 50 gr. Lepiej zatankować więcej przed wyjazdem na tańszych stacjach.

Yanosik - zbieraj punkty Vitay i unikaj mandatów.

Aplikacja Yanosik służy do informowania się wzajemnie o kontrolach policyjnych. Korzystając z niej aktywnie zostaniesz poinformowany o utrudnieniach na drodze w twoim pobliżu, oraz to co najważniejsze o kontrolach policji. Oczywiście zawsze warto jeździć wg przepisów, ale jakby co warto ją posiadać. Szczególnie cennym nabytkiem może być dla osób posiadających tzw. "ciężką nogę".

Yanosik wspomaga także zbieranie punktów Vitay w programie lojalnościowym Orlenu.

Czytaj: Dlaczego warto pobrać Yanosik-a


Jeśli macie pomysły jak jeszcze oszczędzać podczas podroży proszę pisać w komentarzach swoje pomysły. W razie potrzeby zaktualizujemy artykuł a aktualne dane lub inne świeże spojrzenie.

194 wyświetlenia
Lokaty
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram