Własny blog - jak zacząc?

Aktualizacja: 6 maj 2019Zarabianie przez internet ma rożne oblicza. Jeśli chcemy na poważnie uczynić z niego swoją drogę życiową, pierwszą rzeczą jest założenie własnej strony internetowej a najlepiej bloga. Prowadząc bloga stajemy się swoimi własnymi szefami, a praca ta pomaga nam rozwijać własne zainteresowania spędzając czas na tym co lubimy i kochamy.

Własny blog daje nam powierzchnię, którą następnie możemy "wynajmować pod reklamy". Własnie one generują największy zysk. Teraz krok po kroku jak zacząć zarabiać i założyć blog.Na naszej własnej stronie lub blogu będziemy mogli umieszczać reklamy, bez nich zarabianie w internecie będzie trudniejsze. Dlatego polecam zainwestowanie jeśli mamy za co w własną domenę i hosting. Uważam że warto spojrzeć na stronkę aftermarket tam możemy znaleźć tanie i poprzednio używane domeny, możemy skorzystać także z usług wix.com albo home.pl, a jeśli mamy odrobinę wiedzy z wordpressa​.

1 wybierz temat swojego bloga


Nie tylko chodzi o to, że twoi czytelnicy oczekują określonych tematów i mogą być zaskoczeni jeśli opublikujesz coś innego, ale wyszukiwarki, takie jak Google umieszczą cię niżej w rankingach i reputacji jeśli twój blog nie skupia się na jednej tematyce. To oczywiście bardzo źle z punktu widzenia celu jakim jest zarabianie na blogu.

Wybierz coś na czym chcesz się skupić, i tego się trzymaj. Jeśli chcesz pisać o czymś innym, zawsze możesz założyć nowego bloga!

1. Jak wybrać domenę na której da się zarabiać?

​Przy wyborze domeny powinniśmy zwrócić uwagę na to aby:

- nasza domena najlepiej gdyby nawiązywała do tematu strony lub bloga,

- nazwa powinna być krótka i łatwo wpadająca w ucho, tzn taka którą łatwo zapamiętać,

dzięki temu osoby mamy szans że osoby raz odwiedzający naszą stronę lub bloga powrócą na niego.

2. Jak utworzyć stronę lub bloga?

W sieci znajdziemy wiele portali hostingowych. Po utworzeniu konta dostaniemy w pakiecie kreatora który pozwoli nam dobrać wygląd strony wg naszych potrzeb. Większość z nich działa bardzo intuicyjnie.

Osobiście polecam dhosting daje dużo możliwości, ale za to hosting droższy.

Przeczytaj artykuł Jak założyć blog - poradnik.

3. Twórz ciekawe oryginalne treści

Pamiętaj, internet to zbieranina treści na wszelaki temat. Chcąc zarobić na swojej stronie lub blogu musisz dbać o poziom treści jak i o oryginalność, inaczej będzie ci się trudno wybić spośród innych. Pisz i dodawaj nowe materiały najlepiej codziennie. Liczy się nie tylko tekst ale i przykuwające oczy ilustracje.

4. Promuj się w mediach społecznościowych

Media społecznościowe to bardzo skuteczny na znalezienie czytelników naszego bloga. Instagram, YouYube, i Facebook mają wielu użytkowników do którym najłatwiej dotrzeć.

Wybierz jeden z serwisów i otwórz na nim stronę. Regularnie wrzucaj materiały. Jak już rozwiniesz ją i zdobędziesz czytelników odsyłaj ich od czasu do czasu na swojego bloga.

Jak już rozwiniesz stronkę w którymś serwisie społecznościowym, weź się za kolejny.


Czytaj: Zarób 200 zł na otwarcie konta osobistego


5. Optymalizacja strony - SEO

Podstawową rzeczą jeśli chcemy zarobić na naszej stronie jest skierowanie na nią jak najwięcej osób. Bez tego nie będziemy mieli dochodu z reklam lub ze sprzedaży swoich produktów.

Optymalizacja służy temu by użytkownicy internetu zauważyli nas wśród milionów innych pozycji. W tym celu należy dopasować stronę (treść i grafiki) aby w wyszukiwarce pojawić się jak najwyżej.

 • Optymalizacja treściAlgorytm Google wyszukuje materiały dopasowane do zapytania ale zwraca uwagę by treść była unikatowa i oryginalna. Dlatego - dla dobra optymalizacji naszej strony - nie kopiujmy cudzej twórczości, twórzmy sami.

 • Blog - Pierwszą rzeczą na jaką powinniśmy zwrócić uwagę przy optymalizacji naszej strony to prowadzenie bloga. Dostarczy on wyszukiwarce dużo treści do przeczesania. Zastanówmy się co zainteresuje naszych czytelników. Nie szczędźmy czasu na jego prowadzenie, to się na pewno opłaci. Dodawajmy posty nawet każdego dnia, pamiętając, by nasze treści były przemyślane i wysokiej jakości.

 • Słowa kluczeSłowa klucze to słowa wpisywane w przeglądarce w celu odnalezienia odpowiednich materiałów. Na początku musimy się zastanowić jaki temat poruszamy i jakie słowa z tej dziedziny najczęściej są wpisywane w przeglądarce. Umieszczenie tych słów kluczy w naszym tekście spowoduje lepszą pozycję w wynikach wyszukiwarki. To jest własnie optymalizacja słów kluczy. Zadbajmy by nie było ich zbyt dużo (tekst będzie nienaturalny) co spowoduje że nasi czytelnicy nie wrócą na naszą stronę, ani za mało gdyż nie odnajdzie nas algorytm wyszukiwania. Z tego powodu twórzmy długie teksty, a w nich będziemy mogli częściej używać słów kluczy i będzie to naturalne dla naszego czytelnika. Drugim aspektem jest to by używać słów kluczy częściej niż nasza konkurencja, powodów raczej nie muszę wyjaśniać.

 • Optymalizacja metadanych

 • - Opis - strony ważnym elementem optymalizacji jest też opis naszej strony, Jak zawsze powinien zawierać słowa klucze co pomoże algorytmowi odnaleźć nasz wśród innych stron. Treść opisu powinna zachęcać do wejścia na naszą stronę potencjalnych gości, a im więcej osób na nią wejdzie tym wyżej będziemy pozycjonowani. Algorytm uzna że tworzymy ciekawe treści i postawi nas wyżej w wyszukiwaniach i tak w kółko.

 • - Nagłówki - Wracając do czasów szkolnych przypomnijmy sobie tworzenie wypracowań (wstęp, rozwinięcie, zakończenie), albo pisanie CV, wszystko wg. określonych reguł. Podobnie jest z formatowaniem tekstu na naszej stronie. Aby go z optymalizować należy się ich trzymać pewnych. Treść powinna być podzielona na akapity, przy czym nie zapominając o nagłówkach sformatowanych w odpowiedni sposób. Używajmy nagłówków h1, h2, h3, wyznaczają one strukturę tekstu na które zwraca uwagę algorytm. h1 - oznacza tytuł tekstu, powinno się w nim użyć słów kluczy, pamiętając aby były ie odmienione ale jednocześnie dbajmy aby nas czytelnik nie był zirytowany nieskładnym tekstem, nie pchajmy ich na silę. To samo się odnosi do- h2 - podtytuł, tutaj też będzie dobrze jak zamieścimy słowa klucze.

 • Tytuł jak reszta naszej strony powinien być unikatowy i różnic się od konkurencji, czyli "wpadać w ucho". Pojawia się zaraz pod adresem w wynikach wyszukiwania. Ważną rzeczą jest też to aby zawierał w sobie któreś ze słów kluczy ponieważ to on mówi wyszukiwarce o czym jest nasza strona.

 • Optymalizacja ilustracji

 • - Nazwa - Nazwa naszej ilustracji tak jak treść jest odczytywana przez algorytm wyszukiwania, dlatego powinniśmy też na niej się skupić. Dobrze jeśli będzie zawierać ona słowa kluczowe, pamiętajmy jednak że jest też ona widoczna dla naszych gości. Słowa w nazwie oddziela się od siebie "-". Myślnikiem.

 • - Opis ilustracji - Podobnie jak z resztą tekstu powinna zawierać kluczowe słowa. Opis jak wskazuje sama nazwa opisuje co się znajduje na ilustracji. Dzięki temu jak zawsze wyszukiwarka wie o czym nasza strona jest i jesteśmy lepiej pozycjonowani w wynikach. Opis powinien być składny i ładny gdyż też jest widoczny dla naszych użytkowników.

 • Linkowanie wewnętrzneLinki wewnątrz artykułu sprawiają że nasi czytelnicy pozostają dłużej na naszej stronie. Linki typu "więcej" "następny artykuł". odsyłają gości na inne podstrony, a linki dopisane do konkretnych słów, do artykułów szczerzej omawiających daną kwestię. Są one bardzo dobrze dobierane przez wyszukiwarkę gdyż rozszerza ona zakres jej poszukiwań. Za ich pomocą rozszerzamy też artykuły napisane przez nasz jakiś czas temu przez co stają się bardziej aktualne.

5. Wybór programu partnerskiego​Dzięki programom partnerskim nasz blog będzie generował nam zyski. Sama ciężka praca i tworzenie ciekawych artykułów nie da nam zarobić. Na naszym blogu umieszczamy reklamy które nam są udostępniane przez programy partnerskie. W zamian dzielą się one zyskami z nami. Najlepiej jak banery reklamowe będą powiązane tematycznie z stroną lub blogiem który prowadzimy. Wtedy będziemy mieli pewność że trafimy reklamowanymi produktami w gusta i potrzeby naszych gości. I uda nam się na nim zarobić.


Czytaj: eBroker - program partnerski oferuje realne zarobki, praca bez haczyka.


Mam nadzieję że przybliżyłem temat, choć zapewne w trochę chaotyczny sposób

Potrzebujesz informacji technicznych o serwisach na których otworzysz swój blog . Znajdziesz je na naszym blogu w artykule -Jak założyć blog?


Lokaty
 • Facebook
 • YouTube
 • Instagram