Zaopatrzenie twojego sklepu internetowego

Aktualizacja: 21 maj 2019

Prowadząc własny sklep internetowy należy posiadać kapitał własny na start. Na początek każdy musi zakupić towar który następnie odsprzedajemy z zyskiem.

Możesz także sprzedawać towary wyprodukowane samemu.


Nie każdego jednak stać na tę pierwszą inwestycję. Jeśli należysz do takich osób to model dropshippingu jest dla ciebie.


DROPSHIPPING - model sklepu internetowego dla ciebie!

Dropshipping jest to model prowadzenia sklepu internetowego w którym to hurtownia czyli nasz dostawca zajmuje się realizacją zamówień i wysyłką towaru do klienta. My tylko dbamy aby dokonać sprzedaży.


Jak działa dropshipping?

Jako właściciel sklepu internetowego zbierasz zamówienia od klientów a następnie przekazujesz je do swojego dostawcy. To on zajmuje się wysyłką zakupionych towarów bezpośrednio do twoich klientów.


Prowadząc własny sklep internetowy, dbasz w gruncie rzeczy o zdobywanie nowych klientów. To dzięki odwiedzinom twojej strony przez potencjalnych nabywców twój interes rozkwitnie i zaczniesz zarabiać na swojej inwestycji.


Czytaj artykuł o modelu dropshippingu - droższe zakupy na Aliekspress.


Dropshipping - zalety

Jeżeli nie posiadasz dużego kapitału na inwestycje, a chcesz zarabiać przez internet, sklep internetowy pracujący na modelu dropshipping może być dla ciebie.

Nie musisz zakupić towaru jaki sprzedajesz, w konsekwencji nie masz obawy ze zakupiony towar leżący na magazynie nie zejdzie.

Dropshipping - wady

To ty jako sprzedawca odpowiadasz prawnie przed klientami. Mogą się zdarzyć pomyłki w wysyłce za które poniesiesz odpowiedzialność. Hurtownia może mimo swoich zapewnień nie posiadać sprzedawanego towaru na stanie, Albo wysłać go z większym opóźnieniem.

Korzystając z modelu dropshipping nie zawsze mamy kontrole nad swoim biznesem.

Dlatego nasz dostawca powinien być sprawdzony i solidny.


Reklama sklepu internetowego

Otwierając sklep internetowy oparty na modelu dropshipping nie martwimy się o towar i fundusze na start, tylko to aby znaleźć klientów. Swój nowo otwarty sklep musimy wypromować aby przyciągnąć do niego jak najwięcej osób.

  • Najlepiej nadają się do tego media społecznościowe. możemy zareklamować go wśród znajomych, lub skorzystać z płatnej promocji.

  • Dla poprawy SEO naszego sklepu warto także prowadzić firmowego bloga.


Dropshipping jak zacząć

Aby prowadzić sklep internetowy powinniśmy prowadzić działalność gospodarczą. Dzięki temu unikniemy problemów z prawem. Wybierając hosting i serwis internetowy na jakim otwieramy sklep, ważne jest aby można było powiązać go z innymi hurtowniami. Takie rozwiązania oferuje już wspomniany redcart - Zakładamy sklep internetowy


Lokaty
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram