Zarabiaj w internecie na własnym blogu

Aktualizacja: 22 lis 2018


zarabiaj przez internet na blogu

Spokojny sposób na zarabianie w internecie to prowadzenie bloga

Bloga może prowadzić prawie każdy, stąd można ich wiele znaleźć w internecie. Temat zarabiania na blogu staje się coraz popularniejszy i w sieci można znaleźć wiele rad na ten temat. Na blogu zarabianie polega na umieszczaniu na nim banerów reklamowych ale nie tylko. Do samego zarabiania wrócimy później, teraz skupimy się na założeniu bloga. tematyka blogów jest różnorodna, od tematów osobistych, kulinaria, hobby, opisy podróży po poradniki.


Jak założyć bloga?

Założenie bloga jest darmowe i proste. Warto skorzystać z portali które to ułatwiają np blogger.pl. Kreator przeprowadzi Cię krok po kroku przez wszystkie ustawienia. W trakcie otrzymasz swój własny adres, wybierzesz szablon bloga i podstawowe ustawienia, po kilku minutach będziesz mógł zacząć pisać.

Na naszym blogu nie zarobimy od razu. Na początek musimy znaleźć odpowiedni temat oraz poczekać aż powiększy się nam grono czytelników, w międzyczasie nie zapominając o regularnym dodawaniu postów, a to wymaga czasu. To wszystko się jednak opłaci i zarabianie w końcu się zacznie. Techniczne szczegóły znajdziesz w artykule: Jak założyć blog - poradnik


Aby zarabiać wybierz temat na którym zarobimy

Temat jest poważną sprawą. Możesz pisać o wszystkim, o tym co cię interesuje, o swoich wycieczkach, przygodach kulinarnych, zainteresowaniach, internecie a nawet o codziennym życiu. Pamiętaj że na jednych tematach można więcej zarobić a na innych mniej, do jednych będzie Ci łatwiej znaleźć reklamy niż do innych. Najważniejsza rzeczą jest by pisać o tym co jest twoją pasją. Bez pasji widocznej w tekście nie znajdziesz czytelników, a bez zarabianie będzie trudniejsze.

Najbardziej popularne blogi skupiają się jednego głównego tematu. Z drugiej strony możesz pisać o wszystkim co cię zainteresuje, dzięki czemu trafisz do większej liczby czytelników. Inne podejście jest takie aby znaleźć swoją niszę, temat o którym jeszcze nikt nie rozpoczął pisać. Także warto poczytać różne blogi znaleźć popularne tematy oraz takie których nie ma i porównać ze swoimi zainteresowaniami. może coś sprzedajesz, możesz o tym pisać i reklamować w sieci, wybór należy do ciebie. prowadzenie bloga możesz połączyć z kanałem na YouTube co zwiększy twój ruch.

Chcąc na blogu zarabiać musisz sobie sprecyzować do jakiego grona czytelników chcesz trafić.


Zareklamuj się by inni się dowiedzieli o twoim blogu

Wspomnij o nim swoim znajomym i krewnym, udostępnij go na portalach społecznościowych w internecie. O to samo poproś też swoich znajomych. Na początku nie będziesz miał dużego grona czytelników ale tym się nie zrażaj, po kilku tygodniach zainteresowanie będzie już większe.

Polecamy założyć stronę na takim portalu jak Facebook i na nim informować o nowych wpisach na swoim blogu.


Czytaj też: Zarabiaj w internecie na własnym blogu

Lokaty
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram