Zarabianie na instagramie

Aktualizacja: 21 maj 2019Dzisiejszy post jest z kategorii pomysł na biznes. W XXI wieku nikogo nie dziwi że zarabiać można nawet na mediach społecznoiśćiowych. Facebook powoli odchodzi do lamusa, młode pokolenie korzysta w większości z Instagrama. Otwiera on nowy, ogromny rynek do zarabiania. Niestety nie jest to łatwy do zdobycia kawałek tortu. Na Instagramie można zarabiać na rożne sposoby, lecz najlepiej na start skupić się na jednym i sprawdzić czy trafiliśmy w dziesiątkę.


Zarabianie na Instagramie

Najważniejszą rzeczą o której każdy kto chce zarabiać na Instagramie musi pamiętać, to posiadanie odpowiedniej liczby obserwujących. Nie liczymy jej w setkach lecz w tysiącach. To jak sama nazwa mówi, dzięki nim trafisz z swoimi materiałami do jak największej liczby użytkowników Instagrama,

Nie skupimy się w tym artykule na technicznych sprawach, takich jak założenie konta na Instagramie czy też szukanie sponsorów. Omówimy za to sposoby zarabiania znacznie się od siebie różniących.


Warto na wstępie wspomnieć że zarabianie na Instagramie nie różni się aż tak bardzo od prowadzenia konta na YouTube czy też bloga.


Jak zacząć współpracę na Instagramie

  • wybierz temat - coś na topie albo nisze,

  • twórz odpowiednie materiały, zdjęcia, animacje, filmy, jak na największym poziomie,

  • promuj swój kanał, dodawaj odpowiednie hasztagi, i opisy pod zdjęciami

  • zachęć znajomych do obserwowania,

  • zdobądź sporo obserwujących, dzięki obserwującym i udostępnieniom swoich materiałów będziesz mięć jeszcze więcej obserwujących aż zaczniesz być rozpoznawalny,

  • czekaj na sponsorów, współpraca z zewnętrznymi firmami przyjdzie z czasem.


Instagram jako reklama usług

Instagram można wykorzystać jako miejsce do reklamy. Reklamować można niemalże wszystko na czym da się zarobić.


Młode dziewczyny chodzące jeszcze do szkoły nie mają jak zarobić na swoje wydatki. Kilka z moich znajomych robi manikiur, dwie lub trzy klientki na miesiąc. Od jakiegoś roku jedna z nich otworzyła nowe konto na Instagramie tylko na paznokcie. Za każdym razem jak robi manikiur wstawia zdjęcia efektu swojej pracy na Instagrama. Oczywiście ze swoim nr. telefonu i hasztagami wskazującymi na miasto w którym mieszka. Teraz ma dwie lub trzy klientki tygodniowo.


Pomysł ten można wykorzystać w innych gałęziach. Nie tylko w usługach jak na przykład fryzjerstwo, ale do reklamy swojego rękodzieła na lokalnym rynku.


Do tego typu reklam można wykorzystać swojego własnego instagrama. Należy wtedy pamiętać że zaczną nas obserwować ludzie spoza grona znajomych - w gruncie rzeczy o to chodzi - jednakże nasze prywatne zdjęcia które udostępniamy muszą reprezentować odpowiedni poziom. Nie chcemy przecież zrazić do siebie potencjalnych klientów już na starcie.Lokaty
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram