Zakładamy 

własny sklep internetowy

Polecane artykuły

Zakładanie sklepu internetowego

krok po kroku

krok 1.

Wybór hostingu

Hosting jest to miejsce na serwerze gdzie znajduje się nasza strona, Dzięki niemu jest ona dostępna całą dobę przez siedem dni w tygodniu bez żadnych przerw. To tam wgrywamy nasze oferty, zdjęcia i teksty. Więc jak wybrać odpowiedni hosting?​ 

Czytaj Jak wybrać hosting.

krok 2.

Wybór domeny

Domena jest to adres internetowy pod którym znajduje się nasz sklep. Dobrze jest gdy nawiązuje ona do rodzaju branży w jakiej działamy, choć nie jest to wymagane. Ważne by domena naszego sklepu wpadała łatwo w pamięć. 

Większość serwisów oferujących hosting dodaje domenę gratis w pakiecie

Krok 3.

Założenie sklepu internetowego

Nie ma nic prostszego niż założenie własnego sklepu internetowego. Możemy skorzystać z gotowych szablonów lub postawić swój sklep od podstaw. Wybór należy do ciebie.  Skorzystanie z gotowego serwisu z szablonami zaoszczędzi ci czas i koszty.

Więcej w artykule - Zakładamy sklep internetowy.

krok 4.

Zdobycie towaru

Na początek sprawdźmy za ile zakupimy towar które chcemy sprzedać swoim klientom. Cena powinna pokryć wszelkie koszty i zapewnić nam choćby minimalny zysk. Jeżeli konkurencja sprzedaje  towar w cenach, na których nie będziemy mogli sobie pozwolić, to znaczy że musimy przemyśleć nasz biznesplan. Ewentualnie skorzystajmy z hostingu który oferuje dostęp do setek hurtowni z przystępnymi cenami.

Czytaj artykuł - zaopatrzenie sklepu internetowego

Krok 5.

Formalności 

Prowadzenie sklepu internetowego to działalność gospodarcza. Należy upewnić się co do prawnych rozwiązań w danej dziedzinie. Najlepiej doradzić się swojej księgowej. Internet obliguje nas też do przestrzegania polityki prywatności, RODO, a każdy sklep internetowy winien mieć swój regulamin. Niestety to nie całość problemów.. 

Lokaty
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram